Cumartesi , 4 Aralık 2021
Ana Sayfa / Faaliyetler / ”4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ” YÖNETİM KURULUMUZ ELMADERE MADEN ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

”4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ” YÖNETİM KURULUMUZ ELMADERE MADEN ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nde Öz Maden İş Sendikası Yönetim Kurulu Soma’da

4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nde maden işçileri ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Üyelerimiz Aytekin KOÇ, Ali GÖKTAN ve Ahmet SERT 13 Mayıs 2014’te meydana gelen Maden faciasında şehit olan işçilerin defnedildiği şehitliği ziyaret etti. Elmadere Maden Şehitliğini ziyaret eden Yönetim Kurulumuza, Hizmet İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin ŞİMŞEK, İş yeri baştemsilcimiz Orhan ÇETİN,  İş yeri temsilcilerimiz Mehmet Serkan KÖSE, Fatih ŞEN, Abdi AY, Polyak İşveren Vekilleri Serkan ÖZDEMİR ve Serkan ÖZ eşlik etti.

 

13 Mayıs 2014 Soma Faciası

Soma Faciası, 13 Mayıs 2014’te Türkiye’nin Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangın nedeniyle 301 madencinin şehit olması ile sonuçlan madencilik kazasıdır. Facia, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çok can kaybı ile sonuçlanan iş ve madencilik kazası olarak kayıtlara geçti. Soma Holding şirketlerinden Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilen maden ocağında, patlamaya elektrikli ekipmanların sebep olduğundan şüphelenildi. Yangın, vardiya değişimi sırasında meydana geldi ve 787 işçi patlama sırasında yer altında kaldı. 17 Mayıs 2014’te, toplamda 301 kişinin hayatını kaybettiği ve içeride kimse kalmaması sebebiyle kurtarma çalışmalarının sona erdiği açıklandı.

 

”13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da maden ocağında şehit olan işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz..”

 

 

Kontrol Edin

SENDİKAMIZDAN ARNAVUTLUK BAĞIMSIZ MADEN İŞ SENDİKASI İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın katılımı ile 28 Kasım 2021 tarihinde Arnavutluk Bağımsız Madenciler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir