Ana Sayfa / Faaliyetler / Cumhurbaşkanımızın büyük müjdeyle açtığı madende çalışan Gübretaş işçileri eylemde

Cumhurbaşkanımızın büyük müjdeyle açtığı madende çalışan Gübretaş işçileri eylemde

Cumhurbaşkanımızın büyük müjdeyle açtığı madende çalışan Gübretaş işçileri eylemde

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Gübretaş Maden Yatırımları Söğüt Altın Madeni İşletmesinde çalışan üyemiz işçiler yapılan zam oranlarına yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Sene başında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük müjde ile açılışını yaptığı 109 ton (3,5 milyon ons) altın rezervinin bulunduğu Bilecik/Söğüt ilçesinde bulunan altın madeninde yetkili olan Öz Maden İş sendikası üyesi işçiler Tarım Kredi Holding tarafından açıklanan zam oranları sonrasında isyan etti.

Ülkemiz ekonomik koşulları gereği temmuz ayında uygulanan zamlar sonrasında asgari ücrete %34, memur maaşlarına ek seyyanen zam ile birlikte %86’lara varan oranlar bilinmesine rağmen Tarım Kredi Holding’in yaptığı açıklamada %10 + bin/1000 TL gibi komik bir oran çalışanlara bildirilmiştir. Bu %10’luk oranında sene başında alınacak olan zamdan düşüleceği söylenmiştir. Çalışma hayatında en ağır ve tehlikeli iş kolu olan altın madenciliğinde faaliyet gösteren işçiler, diğer altın madenlerine yapılan iyileştirme ve zam oranlarının dikkate alınması istediklerini belirttiler.

İşçiler, alım gücünün düştüğü ev kiralarının arttığı bugünler de refah payı almak istiyorlar.

Bugün işletme önünde basın açıklamasında bulunan çalışanlar eylemlerine başladıklarını yeterli zam alana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.

Basın Bürosu

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Babalar Günü Kutlu Olsun!