Ana Sayfa / Faaliyetler / SENDİKAMIZDAN ARNAVUTLUK BAĞIMSIZ MADEN İŞ SENDİKASI İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

SENDİKAMIZDAN ARNAVUTLUK BAĞIMSIZ MADEN İŞ SENDİKASI İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın katılımı ile 28 Kasım 2021 tarihinde Arnavutluk Bağımsız Madenciler Sendikası ile Öz Maden-İş sendikamız arasında İkili İşbirliği Protokolü imzalandı.

İmza törenine Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN, Öz Maden-İş Sendikamız Genel Başkanı Fahrettin KÜTÜKÇÜ Genel Başkan Yardımcılarımız Aytekin KOÇ, Ahmet SERT, Ali GÖKTAN, Arnavutluk Bağımsız Madenciler Sendikası ve aynı zamanda Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Gezim Kalaja ve yönetim kurulu üyeleri, Ege Bölge Başkanımız Fatih ŞEN, Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Serkan KÖSE, Bülent BULUT ile Eysim Mineral Madencilik A.Ş işyeri sendika temsilcimiz Engin Asar  katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Başkanı  ve Arnavutluk Bağımsız Madenciler Sendikası Genel Başkanı Gezim Kalaja hem konfederal düzeyde hem de üye sendikaların işbirliğinin gelişerek devam etmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

Genel Başkanımız Fahrettin KÜTÜKÇÜ ise imzalamış olduğumuz ikili işbirliği protokolünün sadece bir başlangıç olduğu, iki ülke arasındaki ortak ikili ilişkilerin sürekli devam edeceği ve her iki ülkenin birbirinden sendikal anlamda öğreneceği çok şeylerin olduğunu söyledi.

 

 

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …