Ana Sayfa / Faaliyetler / AFETLE MÜCADELEDE ÇALIŞANLARA YETKİNLİK KAZANDIRILMASI PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI BAKAN SOYLU’NUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AFETLE MÜCADELEDE ÇALIŞANLARA YETKİNLİK KAZANDIRILMASI PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI BAKAN SOYLU’NUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Afetle Mücadelede Çalışanlara Yetkinlik Kazandırılması “HAK Arama ve Kurtarma/Umut Timi” Kurulması Projesi Bilgilendirme ve Kapanış Toplantısı, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ tarafından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile başarıyla uyguladığımız “Afetle Mücadelede Çalışanlara Yetkinlik Kazandırılması, HAK Arama ve Kurtarma / Umut Timi Kurulması” projemizin bilgilendirme ve kapanış toplantısı, 15 Aralık 2021 tarihinde Hilton Garden Inn Otelde gerçekleştirildi.

Toplantıya, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Hak-İş Genel Başkan Yardımcımız Dr Osman Yıldız, Sendikamız Genel Başkanı Fahrettin KÜTÜÇÜ, Genel Başkan Yardımcımız Aytekin KOÇ, Hak-İşe bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, AFAD Başkanı Yunus Sezer, Hak-İş Afet Komitesi Başkanı Recep Bişkin, AFAD yetkilileri ve eğiticileri, 120 kişilik HAK Arama ve Kurtarma / Umut Timi üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Faaliyetleri İçişleri Bakanlığı’nın ilgili AFAD işbirliğiyle yürütülen projemizin bilgilendirme ve kapanış programı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ve “HAK-İŞ Afet İşleri Komitesi Film Gösterimi” ile başladı. Genel Başkan Yardımcımız Aytekin KOÇ’un eğitimi başarıyla tamamlamasından dolayı eğitim sertifikası aldığı kapanış programında konuşan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN konuşmasında;

“Bakan Soylu’ya Desteğimiz Tamdır”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Konfederasyonumuz HAK-İŞ tarafından kurulan Hak Arama Ve Kurtarma Umut Timi’nin fikir ve isim babasının İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu olduğunu anımsatarak, “Ülkemizin afetle mücadele konusunda dünyaya örnek olacak çalışmaları var.  Bunu halkımız da biliyor. HAK-İŞ olarak tüm faaliyetlerimizi samimiyetle yapıyoruz; şov için yapmadığımız için Cenab-ı Hakk bize yardım ediyor” dedi.

HAK-İŞ’i “Bu toprakların değerleriyle yoğrulmuş bir emek örgütü” şeklinde betimleyen Arslan, “HAK-İŞ olarak yeni bir sendikal anlayışıyla geleceğe yürüyoruz. Hz. Mevlana’yı 8 asır sonra keşfediyoruz. Mevlana Hazretlerinin dediği gibi bir pergel gibi dünyayı dolaşıyoruz. Ülkemizde ve dünyada başarılı çalışmalara imza atıyoruz.” dedi.

“Başarılardan Mutluluk Duyuyoruz”

İçişleri Bakanımızı ve ekibini terörle mücadele, trafik kazalarının azaltılması, uyuşturucuyla mücadele gibi farklı sorun alanlarındaki başarılarından dolayı kutlayan Genel Başkanımız Arslan, “Bu başarılar insanlık için hayırlı bir iştir. HAK-İŞ olarak bu başarıdan mutluluk duyuyoruz.  Sayın İçişleri Bakanımızın Diyarbakır Annelerine ve mücadelelerine verdiği destek için ayrıca teşekkür ediyorum. HAK-İŞ camiası olarak, Konfederasyonumuz adına, bir baba olarak, saygın bir vatandaş olarak ve başarılı bir bakan olarak Sayın Soylu’ya desteğimizi sürdüreceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

11 Birlik Müdürlüğümüze Bugün HAK-İŞ’i Ekledik

İçişleri Bakanı Soylu konuşmasının başında Konfederasyonumuzu “46 yıldır bu ülkede hak arama mücadelesini sürdüren” bir konfederasyon olarak tanımladı. HAK-İŞ’in elini ve gövdesini taşın altına sokarak üyelerine afetle mücadele yetkinlik kazandırmak için çalıştığını ifade eden Soylu, “Hak Arama ve Kurtarma Timi’nin kurulmasını önemli bulduğunu buluyorum. Üzerimdeki kıyafeti giymekten ve bugün aranızda bulunmaktan çok mutluyum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu toplantıya özel selam ve başarı dileklerini iletmek istiyorum” dedi.

HAK-İŞ’in 46 yıldır Türkiye’nin tüm meselelerinde “-mış” gibi değil, samimiyetle mücadele ettiğini ifade eden Soylu, “Afet dönemleri birbirimize güç verdiğimiz kritik vakitlerdir. Enkaz altında “acaba kurtulabilecek miyim?” sorusuna yanıt arayan afetzedelere uzanan bir yardım eli olabilmek nasip meselesidir. Bu salondaki Hak Arama Kurtarma Umut Timi üyelerinin bu salonda bir araya gelmesi bir nasip meselesidir” dedi.

Soylu, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 46. Kuruluş Yıldönümündeki “HAK-İŞ sadece bir sendika değildir. HAK-İŞ her şeye rağmen Türkiye’yi dönüştürmek istemeyenlere rağmen, Türkiye’nin değişiminin ve dönüşümünün en önemli yapı taşıdır ve bu değişimin merkezindedir” sözünü hatırlatarak “HAK-İŞ’in üye sayısının 750 bine ulaşmasından gurur duyuyoruz. Hak Arama Kurtarma ve Umut Timi sayesinde 120 HAK-İŞ gönüllüsüne AFAD Ankara İl Müdürlüğü’nde hafif arama-kurtarma eğitimleri verildi. Artık mesai arkadaşıyız; sahada birlikte çalışacağız.” dedi.
AFAD Müdahale Daire Başkanlığı Ulusal Arama Kurtarma Çalışma Grup Başkanı Ahmet Daştemir tarafından Hak Arama Kurtarma ve Umut Timi mensuplarına yönelik afetle mücadele teknikleri içerikli sunum yapıldı.

Program, Genel Başkanımız Mahmut Arslan tarafından Hak Arama Kurtarma ve Umut Timi mensuplarına sertifika takdimi ile son buldu.

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …