Ana Sayfa / Faaliyetler / EGE BÖLGE BAŞKANLIĞIMIZIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK

EGE BÖLGE BAŞKANLIĞIMIZIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Öz Maden İş Sendikamızın İzmir İli Kınık İlçesinde bulunan Ege Bölge Başkanlığı hizmet binasının açılışı yoğun katılımlı bir programla yapıldı.

 

Açılışa Genel Başkanımız Fahrettin KÜTÜKÇÜ, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık DOĞRUER, Bergama Belediye Başkanı Hakan KOŞTUR, Polyak Eynez Madencilik A.Ş Genel Müdür Serkan BAHÇEKAPILI, Genel Başkan Yardımcılarımız Aytekin KOÇ, Ahmet SERT ve Ali GÖKTAN, Hak-İş İzmir İl Başkanı Gültekin ŞİMŞEK, Hak-İş Balıkesir İl Başkanı Savaş DAL, Hak-İş İstanbul İl Başkanı Mustafa ŞİŞMAN, Öz Orman İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamiyet BOYACI, Öz Çelik-İş Sendikası ve Medya İş Sendikası temsilcileri, Ak Parti Kınık İlçe Başkanı Sami MOLLAHMET, Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Sabahattin GÜZEL, MHP Kınık İlçe Başkanı Adem PAYDAŞ, Bergama MHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin ENGİN, Kınık İlçe Müfüsü Cuma YANAR, Polyak Eynez Madencilik İdari İşler Müdürü Uğur YENER, Polyak Eynez Madencilik İnsan Kaynakları Müdürü Lerzan Erkan YAMANER, Hak İş Mesleki Eğitim Kurumu Müdürü Rıdvan YETİM, Hak-İş Uzmanlarından Mert TEZER, Ege Bölge Başkanımız Fatih ŞEN ve yönetimi, işyeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı

 

Sunumunu Genel Başkan Yardımcımız Aytekin KOÇ’un yaptığı programda açılış konuşmasını Öz Maden-İş Sendikamız Genel Başkanı Fahrettin KÜTÜKÇÜ yaptı. Genel Başkanımız KÜTÜKÇÜ, “Sendikamız Öz Maden İş 2011 yılında kurulmuş ve ciddi bir mücadele sonucunda bu noktaya gelmiştir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

KÜTÜKÇÜ konuşmasına “Sendikamız bağlı bulunduğu işkolunun 3 üncü büyük sendikası olmuştur. İşkolunda yetkili sendika ve ülkemizin parlayan yıldızı olduğunu tescillemiştir. Bu süreçte bizden hiçbir desteğini esirgemeyen başta Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN bey olmak üzere, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcımız Osman YILDIZ beye Hak-İş Konfederasyonumuza bağlı sendikaların yöneticilerine, şube ve il başkanlarına ve yönetim kurulumuza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Sendikamız örgütlenme sürecinde çok mücadele verdikten sonra Polyak Eynez Madencilik Anonim Şirketinde toplu iş sözleşmesi yetkisi aldı” diyen Genel Başkanımız,  “Önce İşçilerimizin sorunlarını ve isteklerini öğrendik daha sonra toplu iş sözleşmesi hazırlığını bu çerçevede yaptık. Üyelerimize o gün verdiğimiz sözü tek tek yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Polyak Eynez Madencilik Anonim Şirketinde 2. Dönem sözleşmemiz olmasına rağmen Türkiye’nin Maden işkolunda en iyi ve örnek bir sözleşmesini yaptık. Bu başarı hepimizin. Üyelerimizin ve işverenimizin memnun olduğu bu sözleşmeyi işveren ile birlikte imzaladık. Bu sözleşmenin imzasından sonra üretim ve performansın arttığını işveren ile birlikte görmekteyiz.” diyen genel başkan KÜKÜTÇÜ, “Toplu İş sözleşmesinin imzalanması aşamasında yardımlarından dolayı Polyak Eynez Madencilik A.Ş genel müdürü Sayın Serkan BAHÇEKAPILI bey başta olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarına, İnsan Kaynakları müdürüne ve ekibine, işveren adına toplu iş sözleşmesine katılan tüm katılımcılara ayrıca yönetim kurulumuza, Toplu İş Sözleşmesi uzmanlarımıza ve temsilci arkadaşlarıma da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Masada toplu iş sözleşmesi imzalamanın önemini vurgulayan Genel Başkanımız KÜTÜKÇÜ, “Demek ki; kırmadan, dökmeden, sermaye düşmanlığı yapmadan toplu iş sözleşmesi imzalanıyormuş. Biz Öz Maden İş Sendikası olarak ilkeli kararlı sorumlu onurlu duruşumuz ile geleceğine güvenle bakan, vizyon ve misyon sahibi sendikacılık anlayışımız ile yolumuza devam ettiğimizi dile getirdi.

 

Ayrıca Genel başkanımız KÜTÜKÇÜ, “Üyelerimize verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Yetki alacağız dedik aldık. Bölge başkanlığı açacağız dedik açtık. Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmeye devam ediyoruz. Hedeflerimiz büyük, madencilerin sesi, sözü olmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerine devam eden genel başkanımız KÜTÜKÇÜ, “Önce bölgemizde işkolumuzun 1 numarası olmayı, sonra ülkemiz genelinde maden işkolunda zirvede olmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Bölge başkanlığımız sendikamıza, üyelerimize, Kınığımıza hayırlı olsun diyen genel başkan “Madencilik dışında hiçbir işyerinde işe başlarken “Allah kaza bela vermesin.” İş bitiminde de “geçmiş olsun” denilen bir iş yoktur.” diyerek maden işkolunun zorluğuna vurgu yaptı.

 

Daha sonra “Duam odur ki çalışanlarımıza Allah kaza, bela vermesin. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı hayat sürsünler. Maden çalışanlarından kaza yapan arkadaşlarımıza rabbim sağlık sıhhat versin. Soma Maden şehitlerimizede buradan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, ailelerine sabırlar diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle kazalar göstermesin. Basta Soma kazası olmak üzere Tüm iş kazalarında yaralanan emekçilere Allah’tan acil şifalar diliyorum. Hayatını kaybedenlerinde mekanları cennet olsun.” diyerek sözlerini sürdüren genel başkanımız KÜTÜKÇÜ “Ege bölge başkanlığımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum ve Tüm Maden işkolunda çalışan işçilerimizi Öz Maden İş çatısı altında buluşmaya birlikte mücadeleye etmeye davet ediyorum. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Sizin derdiniz bizim derdimiz. Sizin sevinciniz bizim sevincimiz. Açılışını yapacağımız bölge başkanlığımızın üyelerimize tekrardan hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim bu mekanlarda hayırlı hizmetler yapmayı hepimize nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Daha sonra konuşma yapan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman YILDIZ ise tüm katılımcılara HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın selam ve başarı dileklerini ileterek, “Genel Başkanımız Mahmut Arslan yoğun programı nedeniyle burada olamadı. Sizlere Genel Başkanımızın selam ve başarı dileklerini getirdim. Bugün çok özel ve güzel bir günü yaşıyoruz. Öz Maden-İş Sendikamızın Bölge Başkanlığı’nın başta madenciler olmak üzere çalışanlarımıza, işverenlerimize ve bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YILDIZ, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun Türkiye’deki sendikacılığın temel aktörü durumunda olduğunu ifade ederek, “Bugün çok şükür milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin ikinci büyük konfederasyonu ve en güçlü konfederasyonlarından birisi haline geldik. Büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. İnşallah sayılarımızı bütün iş kollarında artırarak milyonların üzerine çıkmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HAK-İŞ Konfederasyonu’nun hızlı büyümesindeki en önemli etkenin kendi ilkeleri ve nitelikleri olduğunu vurgulayan YILDIZ, “HAK-İŞ Konfederasyonu’nu farklı kılan, demokratik, katılımcı, özgür, yapıcı düşünmesi, sosyal diyaloğa önem vermesi ve sonuç odaklı olmasıdır” dedi.

Çalışma hayatında her zaman başarılı işlere imza atarak yollarına devam ettiklerini belirten YILDIZ, “Burada HAK-İŞ anlayışının çok güzel bir modeli hayata geçirilmektedir. Biz bütün işyerlerinde, bütün sektörlerde işbirliğine, diyaloğa, verimliliğe dayanan ve hakları en güzel şekilde ortaya koyan bir model geliştirmeye çalışıyoruz. Bu bizim için son derece önemli bir şeydir” şeklinde konuştu.

YILDIZ konuşmasında “Madenciliğe yeni bir adım attık. İlk sendikamızı bu bölgede kurduk, yavaş gittik ama şu anda önemli bir yerdeyiz. Burada oluşturduğumuz model inşallah bütün Türkiye’de gelişecek” dedi.

Soma maden kazasında ve afetlerde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen YILDIZ, “Son zamanlarda sel ve yangın gibi büyük felaketler de birçok çalışan arkadaşımız vefat etti, şehit oldu. Dolayısıyla bütün çalışırken hayatlarını kaybeden kardeşlerimize ve vatanı için şehit düşenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

YILDIZ, Bölge Başkanlığı’nın hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Bu güzel açılışımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün burada yeni bir bayrak dikmiş oluyoruz. Bu bütün topluma hizmet edecek bir yarıştır ve biz bu yarışta HAK-İŞ olarak, Öz Maden-İş Sendikası olarak ve diğer sendika temsilcilerimizle bütün topluma ve emekçi arkadaşlarımıza hizmet etmeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Ege Bölge Başkanlığı binamız önünde Kınık İlçe Müftümüz Cuma YANAR dua etti. Dualar eşliğinde kesilen kurbandan sonra törenle kurdele kesilerek Ege bölge başkanlığımızın açılışı gerçekleştirildi.

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …