Ana Sayfa / Faaliyetler / Kütükçü, “madencilerimizin fedakarlıkları saygıyla anılacak ve asla unutulmayacaktır”

Kütükçü, “madencilerimizin fedakarlıkları saygıyla anılacak ve asla unutulmayacaktır”

Kütükçü, “madencilerimizin fedakarlıkları saygıyla anılacak ve asla unutulmayacaktır”

Genel Başkanımız Fahrettin Kütükçü, 10 ilin etkilendiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından hızlıca bölgeye intikal eden, tüm Türkiye’ye, dünyaya örnek olacak birlik ve beraberlik içinde mucizeler gerçekleştiren madencilerimiz ve arama kurtarma ekipleri için teşekkür mesajı yayımladı.

Kütükçü, “madencilerimiz başta olmak üzere afet bölgelerinde bir can daha kurtarmak için kendi canını hiçe sayarak kurtarma çalışmalarında yer alan yediden yetmişe her bir arama kurtarma gönüllüsüne yürekten teşekkür ederiz. Fedakarlıkları saygıyla anılacak ve asla unutulmayacaktır” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Kütükçü mesajının devamında şunları söyledi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep başta olmak üzere 10 ilin etkilendiği 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye tek yürek olup deprem bölgesine yardım ulaştırmak için seferber oldu. Bu seferberlik kapsamında deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak için en hızlı şekilde organize olan toplam 2 bin 103 madencimiz, 10 ilin tamamına intikal ederek arama kurtarma etabının en zor kısımlarında inanılmaz işlere imza atmaya devam ediyorlar.

Deprem bölgelerinde yapılan arama ve kurtarma çalışmaları, insanların hayatını kurtarmak için gösterilen cesaretle ve fedakarlıkla öne çıkan bir hizmettir. Bu anlamda hem madencilerimiz hem de arama kurtarma ekiplerimizin tamamı bir cana nefes olmak için çok zor görevler üstlendiler. Dışarıda enkaz altındaki annesini, babasını, evladını, kardeşini bekleyenlere umut oldular. Allah hepsinden razı olsun. Depremzedelere ve yakınlarına moral motivasyon anlamında çok önemli destekler verdiler.

İnşallah bu afetleri bir daha yaşamayız. Öz Maden İş Sendikası olarak birçok yaralı ve can kaybına neden olan bu büyük felakette, tüm gücümüzle başta AFAD ve Kızılay başta olmak üzere ilgili kurumlarımızın yanındayız.

Bu vesileyle deprem bölgelerinde fedakârca, büyük bir özveri ve titizlik ile çalışmalarını sürdüren tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnsanların hayatını kurtarmak için kendi hayatını hiçe sayan madencilerimizin ve arama kurtarma ekiplerimizin her birine şahsım ve yönetim kurulum adına gönülden teşekkür ediyorum. Onların bu fedakarlığı ve cesareti her zaman saygıyla anılacak ve asla unutulmayacaktır.

Basın Bürosu

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …