Ana Sayfa / Faaliyetler / Mescid-İ Aksa ve Filistin halkına alçakça saldıran İsrail’i büyükelçilik önünde kınadık

Mescid-İ Aksa ve Filistin halkına alçakça saldıran İsrail’i büyükelçilik önünde kınadık

İşgalci İsrail Polisinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere alçakça saldırmasını Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde yapılan basın açıklaması ile kınadık.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ tarafından düzenlenen kınama eylemi ve basın açıklamasına, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konfederasyon Yönetim Kurulu, Genel Başkanımız Fahrettin Kütükçü, Genel Başkan Yardımcımız Arif Tez, konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri katıldı.

Büyükelçilik önünde basın açıklaması yapan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere Avrupa Birliği, Arap Birliği ve pek çok uluslararası kuruluş bu konuda sınıfta kalmıştır. Onlara yazıklar olsun. Bu işgalin, bu emperyalist saldırıların, bu insanlık dışı uygulamaların ırkçı, faşist yaklaşımın karşısında sessiz kalanları lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

“FİLİSTİN’İ TÜRKİYE’DEN AYRI DÜŞÜNEMEYİZ”

Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın sıradan bir ifade olmadığını dile getiren Arslan, “Filistin’de yaşananları bizim için ülkemizden ayrı düşünemeyiz. Filistin’i Türkiye’den ayrı düşünemeyiz. Kudüs’ü İstanbul’dan, Ankara’dan, Konya’dan, Bursa’dan ayrı düşünemeyiz. Aksa bizim ilk kıblemizdir. Aksa’yı Cenabıhak Kur’an-ı Kerim’inde mübarek kılmıştır. Bizim kutsalımızdır. Aksa’ya saldırılara karşı sessiz kalmak, inançlarımızı yok saymak demektir” dedi.

SLOGANLAR ATILDI

Protesto eylemindeki katılımcılar İsrail Büyükelçiliği önünde “Filistin halkı yalnız değildir”, “Filistin’e selam direnişe devam”, “Aksa’ya uzanan eller kırılsın”, “Kahrolsun İsrail” sloganları attı.

SİYAH ÇELENK BIRAKILDI

HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan önderliğindeki HAK-İŞ Heyeti ve Yönetim Kurulumuz İsrail Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktılar.

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE DESTEK ZİYARETİ

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki HAK-İŞ Heyeti, Filistin Büyükelçiliği’ne de destek ve taziye ziyaretinde bulunarak çiçek takdim ettiler.

Basın Bürosu

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …