Ana Sayfa / Faaliyetler / Vefat eden madencimize Cenab-ı Haktan Rahmet diliyoruz

Vefat eden madencimize Cenab-ı Haktan Rahmet diliyoruz

Manisa’nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren özel sektöre ait bir maden ocağında yapılan kontrollü patlatma sonrası oluşan karbon monoksit gazı zehirlenmesi sonucu Tevfik Pazarcık isimli maden işçimizin hayatını kaybettiğini, 5 maden işçisinin de yaralı kurtulduğunu büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Maalesef ülkemiz sık sık bu tür acılarla karşı karşıya kalmaktadır. Türkiye’nin ölümcül iş kazalarında geldiği nokta kabul edilebilir bir durum değildir. Bu saatten sonra ne yapsak gidenleri geri getiremeyiz. Bu tür acıların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemler ivedilikle hayata geçirilmelidir. Bunun için de gerekli tedbirlerin alınması, mevcut önlemlerin arttırılması gerekmektedir. Dileğimiz bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasıdır.

Yerin metrelerce altında ekmek parasını kazanmak için ter dökerken elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren madencimizin ailesine, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye ÖZ MADEN İŞ sendikası olarak baş sağlığı diliyor, gazdan etkilenen maden işçilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Basın Bürosu

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …