Ana Sayfa / Faaliyetler / POLYAK EYNEZ ENERJİ ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş DE MEYDANA GELEN KAZA DOLAYISI İLE ÖZ MADEN-İŞ SENDİKAMIZ TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

POLYAK EYNEZ ENERJİ ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş DE MEYDANA GELEN KAZA DOLAYISI İLE ÖZ MADEN-İŞ SENDİKAMIZ TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

Öncelikle ekmek paralarını madenlerden sağlayan madencilerimize geçmiş olsun diyorum. Allah bizlere bir daha böyle kazalar yaşatmasın inşallah.

Yetkili olduğumuz İzmir/Kınık ilçesi sınırlarında bulunan Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş işletmesinde 18/12/2021 Cumartesi akşamı saat 20:40’da ayak arkasındaki boşluğun oturması ile meydana gelen basıncın etkisiyle oluşan güçlü hava ve toz akımı gerçekleşmiştir. Olayın herhangi bir patlama veya göçükle ilgisi bulunmadığı yetkililer tarafından açıklanmıştır.

Kaza anında vardiyada yer altında görevli tüm işçi kardeşlerimiz tahliye edilmiş. Tahlisiye ekiplerince yer altı güvenlik tedbirleri alınmıştır.

Bu akımdan çoğu ayakta tedavi edilmek üzere toplamda 56 arkadaşımız etkilenmiştir. Yaralılarımız 3 ayrı hastaneye sevk edilmişlerdir. Şükür ki yaralı arkadaşlarımızın çoğunluğu ayakta tedavi edilmiş ve taburcu edilerek ailelerine sağ salim kavuşmuşlardır.  17 arkadaşımızın tedavisi halen hastanelerde devam etmektedir ve herhangi bir hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

Sendikamızın işletme yetkililerinden aldığı bilgilere göre maden ocağında kazaların olmaması için iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin titizlikle uygulandığı ifade edilmiştir. Buna rağmen böyle bir kazanın olmasının nedenleri konusunda detaylı bir soruşturma yapıldığı bilgisi paylaşılmıştır.

Sendikamız Öz Maden-İş olayın vuku bulduğu andan itibaren genel merkez, bölge başkanlığı ve temsilcileri olmak üzere tüm ekibi ile birlikte olay yerinde kurtarma çalışmalarına iştirak etmiştir. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan arkadaşlarımızı yalnız bırakmamış ve hepsini tek tek hastanelerde ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi almıştır ve almaya devam etmektedir.

Basın ve sosyal medyada yalan yanlış asılsız haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir. İşçi kardeşlerimizin ailelerini kimsenin huzursuz etmeye hakkı yoktur.

Yaralı bulunan ve hastanelerde tedavileri devam eden işçi kardeşlerimize tekrar Allah’tan acil şifalar diliyoruz ve tüm çalışan işçi kardeşlerimize ve işverenimize geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

Hakkında ozmaden_wp_admin

Kontrol Edin

Başsağlığı Diliyoruz!

Türkiye Taş Kömürü (TTK) İşletmelerine ait Üzülmez Müessesesinde üzerine kömür üretimi sırasında ‘arından posta’ olarak …